Segregacja odpadów u źródła

Przyszłość naszej planety leży nam na sercu, nie da się przy tym zaprzeczyć temu, że z roku na rok jesteśmy coraz bardziej wrażliwi na kwestie związane z ochroną środowiska.

Przez lata mieliśmy nadzieję, że ostrzeżenia naukowców są wyolbrzymiane, teraz jednak uświadamiamy sobie coraz dobitniej, że jeżeli nie zainteresujemy się ochroną Ziemi, w pewnym momencie nie będziemy już mieli czego chronić.
Jedyny problem, z którym jesteśmy konfrontowani polega wiec na tym, że często nie potrafimy odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jak właściwie powinna wyglądać ochrona środowiska w naszym wydaniu.

Cieszy zatem to, że nie oczekuje się od nas spektakularnych działań, ale przede wszystkim – drobnych zmian nawyków, które do tej pory przynosiły więcej szkody niż pożytku.
Nasze nowe ekologiczne życie możemy rozpocząć od nauki segregacji odpadów u źródła.

Gospodarstwa domowe w Polsce produkują wyjątkowo duże ilości śmieci, smutne statystyki potwierdzają zaś, że daleko nam nie tylko do znakomicie wyedukowanych w zakresie ekologii Niemców, ale nawet do europejskich „średniaków”.

Warto propagować zatem segregację odpadów u źródła dokonywaną nie tylko w domach, ale również w hotelach, biurach, urzędach i szkołach.

Konieczność definiowania rodzaju śmieci i umieszczania odpadków w specjalnych pojemnikach do segregacji  wydaje się wielu osobom zadaniem dość skomplikowanym, okazuje się jednak, że stosunkowo szybko można opanować podstawowe zasady tego proekologicznego działania.

Ucząc się segregacji odpadów nie jesteśmy zresztą pozostawieni samym sobie, z pomocą przychodzą nam bowiem również specjalne pojemniki do segregacji wewnętrznej, w których powinno się umieszczać niepotrzebne nam już produkty wykonane z plastiku, szkła praz papieru. Pojemniki te charakteryzują się estetycznym wyglądem, przystępnymi cenami i wyjątkową starannością wykonania, nie trzeba więc obawiać się o to, że zeszpecą otoczenie, w którym się pojawią.
Niepokoju nie powinno budzić również to, że moglibyśmy wykorzystywać je niezgodnie z ich przeznaczeniem, zapobiega temu bowiem system specjalnych oznaczeń.

Pojemniki do segregacji zwykle sprzedawane są w trzech kolorach, szybko można przy tym nauczyć się, że żółte służą do przechowywania plastiku, w zielonych powinny znaleźć się odpadki szklane, a w niebieskich – papier.

Początki bywają trudne, nie mija jednak wiele czasu, a segregacja odpadów u źródła staje się pozytywnym nawykiem.
Warto już teraz zacząć segregować odpady, tak aby od lipca 2013, w pełni korzystać z niższych stawek za wywóz odpadów segregowanych.

Kontakt z nami

G@deko Stanisław Jabcoń
ul. Kineskopowa 1 lok 114
05-500 Piaseczno
Tel: +48692989298
Tel: +48222443821
Fax:+48 22 295 13 62
email: info@gadeko.pl

Przedstawiciele

Polska południowo-wschodnia
Staszek

email: bok@gadeko.pl
Tel. +48693547243
Polska północno-zachodnia
Piotr

email: p.krygielski@gadeko.pl
Tel. +48660504525

Zapisz się do newslettera

[contact-form-7 id="1363" title="Formularz 1"]

Login or Register